UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Ok, rozumiem - ukryj komunikat.

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

Dane placówki


Opis placówki

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu kształci na bezpłatnych 3-letnich studiach licencjackich i 3,5-letnich studiach inżynierskich w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a także na studiach podyplomowych .

Absolwenci PWSW uzyskują dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z tytułem zawodowym licencjata bądź inżyniera. Mogą kontynuować naukę na uzupełniających studiach drugiego stopnia (magisterskich) na każdej uczelni w naszym kraju i poza jego granicami. W trakcie nauki studenci mogą ubiegać się o stypendia socjalne, zapomogi oraz o stypendia Rektora i stypendia Ministra dla najlepszych studentów.

Studia to nie tylko czas nauki, ale i poszukiwań nowych obszarów do realizacji swoich pasji. PWSW umożliwia rozwijanie zainteresowań w kołach naukowych, samorządzie studentów, gazetkach studenckich, zajęciach sportowych (AZS) i tanecznych oraz imprezach organizowanych przez Klub Studencki Enigma.

Lokalizacja uczelni

Wszystkie budynki zlokalizowane są w Parku Lubomirskich przy ulicy Tymona Terleckiego w dzielnicy Bakończyce oraz w jego otoczeniu.  Bazę dydaktyczną – obok zabytkowego Pałacu Lubomirskich – stanowią nowoczesne budynki Kolegium Technicznego oraz Kolegium Nowego, Kolegium Wschodniego, Biblioteki Uczelnianej i domu akademickiego.

Studenci PWSW jako jedyni na Podkarpaciu i jedni z nielicznych w kraju dostają również niepowtarzalną szansę udziału w prestiżowym Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdroju.

Kierunki:

Architektura wnętrz

Bezpieczeństwo i produkcja żywności

Filologia angielska

Filologia polska

Historia

Inżynieria środowiska

Inżynieria transport I logistyki

Lingwistyka stosowana

Mechatronika

Politologia

Projektowanie graficzne

Socjologia

Stosunki międzynarodowe

Technologia chemiczna

Dane naboru

Dział Nauczania:
mgr Agata Krzysik - kierownik
tel. 16 73 55 112
e-mail: dts@pwsw.eu

Dział Organizacji I Promocji
mgr Magdalena Majewska – kierownik
16 73 55 200
e-mail: dp@pwsw.pl; magdalena.majewska@pwsw.pl

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach

Copyright Edukacja365.pl – Wszelkie prawa zastrzeżone – 2014/2015