UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Ok, rozumiem - ukryj komunikat.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile

Dane placówki


Opis placówki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile istnieje od 2000 r. Dziś jest największą uczelnią publiczną północnej Wielkopolski. Prowadzi studia medyczne, inżynierskie, humanistyczne oraz ekonomiczne – stacjonarne i niestacjonarne. Ich specyfika odpowiada na dynamiczne przemiany rynku pracy. Wysoki poziom kształcenia zapewnia doświadczona kadra akademicka z renomowanych ośrodków w kraju.
Uczelnia posiada imponujący kampus akademicki oraz własny dom studenta z miejscami dla ponad 200 osób.
Wielkim atutem studiów w PWSZ w Pile są, wpisane w program zajęć, wielotygodniowe praktyki. Dzięki nim studenci mają możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych jeszcze w trakcie nauki. Ułatwia im to podjęcie pracy bezpośrednio po studiach, jednocześnie daje to wyraz założeniu, że „zawodowa znaczy praktyczna”.
Szeroka współpraca Uczelni z przedsiębiorstwami krajowymi i międzynarodowymi, umożliwiła także prowadzenie studiów dualnych na kierunkach inżynierskich m.in. we współpracy z takimi potentatami jak Philips Lighting Poland, Quad Graphics, Sapa Aluminium. Dzięki temu, studenci mają okazję odbyć – już podczas studiów – specjalistyczne szkolenia zawodowe oraz praktyki w zwiększonym wymiarze, w wybranych firmach, a po zakończeniu procesu kształcenia, uzyskują dodatkowo certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę oraz umiejętności praktyczne tak wysoko cenione na rynku pracy.
„PWSZ w Pile wyróżnia się na tle innych uczelni jako inwestująca w kształcenie dla rynku pracy, dba o praktyczną edukację swoich studentów oraz przygotowuje ich, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągać w przyszłości sukcesy zawodowe” – to uzasadnienie przyznanych Uczelni certyfikatów „Uczelnia Liderów” w latach 2011, 2012, 2013. Poprzez uzyskanie innego tytułu – „DOBRA UCZELNIA-DOBRA PRACA” (2013) PWSZ dodatkowo włączono do grona najbardziej innowacyjnych i kreatywnych uczelni w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych absolwentów.
PWSZ w Pile uczestniczy w programie wymiany międzynarodowej ERASMUS, który umożliwia odbycie nawet 1/3 studiów za granicą. Studenci PWSZ w Pile mają do wyboru uczelnie m.in.: w Czechach, Niemczech, Belgii, Bułgarii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Rumunii, na Litwie i Słowacji. Dzięki licznym umowom w ramach Erasmusa studenci mogą poza granicami kraju odbyć także praktyki zawodowe.
Studia za granicą to doskonały pomysł! – zapewnia Katarzyna Dzik studentka PWSZ, która semestr studiów odbyła w Turcji w Mehmet Akif Ersoy University. – Taki wyjazd rozwija intelektualnie i duchowo. Człowiek staje się bardziej kreatywny i otwarty na świat. Oczywiście jest to także dobra zabawa, podróże… Wszystko to stanowi część erasmusowego życia. Wyjazd w ramach Erasmusa to najlepszy moment na nawiązywanie nowych znajomości, odkrywanie nieznanych lądów i realizowanie własnych pasji.
Nie od dzisiaj wiadomo, że studia kosz¬tują – nawet studiując w bezpłatnym trybie stacjonarnym, należy liczyć się z szeregiem nieuniknionych wydatków: dojazdy na uczelnię, pokój w akademiku, materiały do nauki, życie studenckie. Budżet rodzinny często jest ograniczony, dlatego warto wiedzieć, że PWSZ w Pile otwiera szerokie możliwości wsparcia finansowego. Jest o co walczyć, ponieważ kwoty sięgają od kilkuset złotych do ponad 1000 zł miesięcznie. Oprócz stypendium Rektora dla najlepszych studentów i stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia, istnieją także stypendia socjalne oraz specjalne dla osób niepełnosprawnych, jak również zapomogi.
Studenci PWSZ w Pile mogą zdobyć także prestiżowe stypendium „Diament” firmy PHILIPS LIGHTING POLAND – stypendysta otrzymuje 1000 zł miesięcznie. Najlepsi sportowcy PWSZ mogą liczyć również na zdobycie stypendium sportowego, ufundowanego przez firmę Grapil, w podobnej wysokości.
Studia to nie tylko czas nauki, ale i realizacji własnych zainteresowań. Wystarczy dobry pomysł, trochę wyobraźni, wsparcia Uczelni i można przez 3 lata realizować pasje.Obecnie w PWSZ w Pile funkcjonuje ponad 20 Studenckich Kół Naukowych i Klubów Studenckich, które m.in. organizują i uczestniczą w konferencjach naukowych, angażują się w akcje charytatywne, wyjazdy naukowe, wystawy, koncerty i wiele innych – słowem – pokazują, że pomysłowość studencka nie ma granic!
Od 2007 r. PWSZ w Pile organizuje Festiwale Nauki, które gromadzą zainteresowanych zgłębianiem tajników nauki i kultury. Festiwale to m.in. wykłady popularnonaukowe, pokazy, prezentacje odbywające się pod wspólnym hasłem „nauka z przymrużeniem oka”, spotkania z autorytetami świata nauki oraz kultury m.in. z: Bogusławem Wołoszańskim, prof. Janem Miodkiem, Michałem Ogórkiem, Mariuszem Szczygłem i Leszkiem Mazanem.
Działania realizowane w ramach Festiwalu Nauki w roku 2012 zostały docenione przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Wyższych PRom – Uczelnia zdobyła nagrodę główną w konkursie „proMYK” za NAJLEPSZY PROJEKT PROMUJĄCY UCZELNIĘ!

Studia licencjackie/ stacjonarne i niestacjonarne:
EKONOMIA
– informatyka w biznesie i administracji
– inwestycje i nieruchomości
– rachunkowość i skarbowość
– turystyka i hotelarstwo
– zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami

FILOLOGIA
– filologia angielska
– lingwistyka stosowana

POLITOLOGIA
– bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe
– administracja europejska

PRACA SOCJALNA
FIZJOTERAPIA
KOSMETOLOGIA
PIELĘGNIARSTWO
RATOWNICTWO MEDYCZNE

STUDIA INŻYNIERSKIE/ stacjonarne i niestacjonarne:

BUDOWNICTWO
– budownictwo energooszczędne
– konstrukcje budowlane i inżynierskie

ELEKTROTECHNIKA
– odnawialne źródła energii
– systemy automatyki i elektroniki

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN
– metody komputerowe w projektowaniu maszyn
– pojazdy i maszyny robocze
– inżynieria produkcji

TRANSPORT
– transport drogowy
– logistyka transportu

Dane naboru

INSTYTUT EKONOMICZNY - sekretariat
kierunek: ekonomia
64-920 Piła, ul. Podchorążych 10, budynek B, II piętro, p. 211
tel.: 067 352 26 11
e-mail: ekonom@pwsz.pila.pl

INSTYTUT HUMANISTYCZNY - sekretariat
kierunek: filologia, politologia, praca socjalna
64-920 Piła, ul. Podchorążych 10, budynek D, II piętro, p. 209
tel.: 067 352 26 07/25
e-mail: human@pwsz.pila.pl
zja@pwsz.pila.pl

INSTYTUT OCHRONY ZDROWIA - sekretariat
kierunek: fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne
64-920 Piła, ul. Podchorążych 10, budynek A, II piętro, p. 212
tel.: 067 352 26 93/95
e-mail: pielegniarstwo@pwsz.pila.pl
fizjoterapia@pwsz.pila.pl
ratownictwo@pwsz.pila.pl

INSTYTUT POLITECHNICZNY - sekretariat
kierunek: budownictwo, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn, transport
64-920 Piła, ul. Podchorążych 10, nowy budynek J, I piętro, p. 114, 120
tel.: 067 352 26 12/31/51
e-mail: budownictwo@pwsz.pila.pl
biem@pwsz.pila.pl
eze@pwsz.pila.pl

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach

Copyright Edukacja365.pl – Wszelkie prawa zastrzeżone – 2014/2015