UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Ok, rozumiem - ukryj komunikat.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Dane placówki


Opis placówki

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie jest największą uczelnią publiczną w północno-wschodniej Polsce, która oferuje 65 atrakcyjnych kierunków kształcenia.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w 2014 roku obchodzi Jubileusz 15-lecia istnienia. Uniwersytet powstał w 1999 roku łącząc pięćdziesięcioletnie tradycje Akademii Rolniczo-Technicznej, trzydziestoletnie Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz ponad 450 lat kształcenia teologicznego na Warmii.

Uniwersytet jest uczelnią publiczną oferującą bezpłatne kształcenie na studiach stacjonarnych.

Na Uniwersytecie zdobywa wiedzę prawie 30 tys. studentów, ponad 600 doktorantów i ponad 2 tys. słuchaczy studiów podyplomowych. O to, by przekazać im najlepszą wiedzę, dba ponad 2000 nauczycieli akademickich. W sumie na uczelni pracuje ponad 3500 osób. Strukturę Uniwersytetu tworzy 17 wydziałów, z czego 11 posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego.

Naszym studentom oferujemy możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenia m.in. w naukach: humanistycznych, teologicznych, artystycznych, prawnych, weterynaryjnych, rolniczych, technicznych, biologicznych, ekonomicznych, matematycznych a także medycznych.

Uczelnia podlega ocenom programów i jakości kształcenia dokonywanym przez Państwową Komisję Akredytacyjną oraz branżowe komisje akredytacyjne. Komisja Europejska Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej uznała, że Wydział Medycyny Weterynaryjnej spełnia standardy europejskie kształcenia. W Europie jest 120 wydziałów weterynaryjnych. Pozytywną ocenę komisji, jako jedyne w Polsce, otrzymały studia weterynaryjne w UWM.

Mówiąc o Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim nie sposób nie wspomnieć o Kortowie, dzielnicy Olsztyna stanowiącej kampus uczelni. O urodzie i niezwykłości tego miejsca zaświadczy każdy, kto spędził tu choćby jeden dzień. Jeziora, park, przylegający do kampusy duży kompleks leśny, wiele obiektów sportowych tworzą niezwykle przyjazną atmosferę do nauki i wszechstronnego rozwoju. Kampus uniwersytecki zaliczany jest do najpiękniej zlokalizowanych ośrodków akademickich w Polsce.

Dane naboru

Biuro ds. Studenckich
ul. M. Oczapowskiego 2, pokój 1A, 1C, 05
10-719 Olsztyn

e-mail: bss@uwm.edu.pl
rekrutacja@uwm.edu.pl

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach

Copyright Edukacja365.pl – Wszelkie prawa zastrzeżone – 2014/2015