UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Ok, rozumiem - ukryj komunikat.

Uniwersytet Zielonogórski w Zielonej Górze

Uniwersytet Zielonogórski w Zielonej Górze

Dane placówki


Opis placówki

Uniwersytet Zielonogórski jest uczelnią państwową, młodą, ale dynamicznie rozwijającą się. Nasza uczelnia posiada 11 wydziałów: Artystyczny, Ekonomii i Zarządzania, Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji, Fizyki i Astronomii, Humanistyczny, Inżynierii Lądowej i Środowiska, Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, Mechaniczny, Nauk Biologicznych, Prawa i Administracji, Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu.

W ramach Wydziałów studenci mają możliwość kształcenia się na 54 kierunkach, w ponad stu specjalnościach, w dziedzinach: humanistycznych, społecznych, ekonomicznych, przyrodniczych, ścisłych i technicznych, a nawet artystycznych. Dzięki środkom unijnym, Uniwersytet Zielonogórski wzbogacił się o nowoczesną Bibliotekę Uniwersytecką, tzw. bibliotekę otwartą, która służy nie tylko studentom, ale także mieszkańcom naszego województwa. Zakończono także prace przy budowie Parku Naukowo – Technologicznego.

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach

Copyright Edukacja365.pl – Wszelkie prawa zastrzeżone – 2014/2015